Re: Kondycja

#4158
barteq_bm
Członek

Studencie, bardzo mądre i prawdziwe jest stwierdzenie kończące twój post. Masz rację, tacy trębacze nie grają ffff tylko mają „szeroki” dźwięk i jest dobrze słyszalny. Pomaga osiągnąć ten efekt gra piano, ale wtedy oczywiście należy pamiętać żeby się nie zatykać, bo wtedy nie przyniesie to oczekiwanego efektu.
Jeśli chodzi o wspomnianą przeze mnie nawet tygodniową przerwę to bardzo często może ona pomóc. Nie jest to jakiś strasznie długi okres czasu gdzie możemy zapomnieć jak grać ładnym dźwiękiem, dobrą artykulacji itp. Bo to tylko jest w naszej głowie a ona przecież nie zapomni jak kierować naszymi płucami, przeponą wargami żeby grać tak jak chcemy, a przez ten czas na prawdę nie stracimy naszej muzykalności, słuchu i wyobraźni muzycznej co jest podstawą do osiągania coraz wyższego poziomu gry. Taki tydzień przerwy a później 2 dni spokojnego grania może nam dać wiele więcej niż 10 dni ćwiczenia po 3 godz. Przez przerwę wystarczy się poważnie zastanowić co jest przyczyną braku tzw przez nas KONDYCJI, znaleźć pomysł na poprawę błędów i z ochotą do pracy bierzemy się do pracy a na pewno pomoże.
I bardzo mądre jest stwierdzenie, że kondycja to wszystko razem – jakość dźwięku, artykulacja, intonacja i czy przychodzi nam to z żądaną przez nas lekkością. To nie tylko wytrzymałość mięśni naszych ust i twarzy ale przede wszystkim umiejętność efektywnego wykorzystania tego przez nasz mózg 😉
Bardzo filozoficzne stwierdzenie.
Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepszych i najszybszych efektów w grze.
Specjalne podziękowania dla Tych, którzy przeczytali ten post do końca 🙂
pozdrawiam,
Bartek

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?