Re: Tryle wargowe.

#3850
Adam
Participant

Clarino napisał:

mistrzuniu to nie jest synaołówka w stroju Es. To jest prawdziwa autentyczna trąbka naturalna ( których mam kilka, bo kolekcjonuję je i na nich Pigram ). Wymienię je z nazwy: Keavy/Vanryne trumpet – to jest long model z czterema dziurami w stroju C i D, Webb-Bennett natural long model trumpet in C, D with four holes, Egger – Eklund short model with Ehe II bore and three holes in C, D, F, Mathew Parker long model with four holes in C, D, Des, Es, a oczywiście, że mam synaołówkę in Es firmy Polmuz. Kupiłem ją kiedyś za 80 zł na Nowym Świecie Pociskam na niej czasem i nawet pali, ale to w sumie nadaje się do powieszenia na gwoździu na ścianie, jako eksponat

…więc może teraz mi ktoś zorientowany powie, jak skutecznie wyćwiczyć tryle wargowe, aby były szybkie, precyzyjne i długie. Od razu mówię, że ćwiczenia Colina i Sołdrzyńskiego przerabiałem. Niewiele mi pomogły. Bo to ćwiczenia głównie na trąbkę B. Znacie jakieś jedno, dwa ćwiczenia, które są naprawdę skuteczne w opanowaniu trudnego- szybkiego trylu wargowego? Dodam, że chodzi tu o granie trylu wargowego na trąbce naturalnej naturalnie:) Za podanie linków z przykładami ćwiczeń będę dźwięczny

Clarino jedna sugestia nie otwieraj nowych tematów wystarczy jak wejdzie na dany temat i użyjesz opcji „odpowiedz”

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?