Re: Oddech

Radekss
Członek

Co do cwiczen profesora Grynia to jest cala ksiazka z takowymi, a tutuku podal jednynie jedna z tej calej serii dodatkowo nie to podstawowe tylko wariacje ale jesczez to sprawdze. Nie jestem teraz w domu dlatego napisze kiedy indziej. W kazdym badz razie wspomne o waznym aspekci tych cwiczen. Przy wykonywaniu nalezy dmuchac bardzo swobodnie nie spinajac miesni i przy braniu powietrza robic to tak jakby sie wypowiadalo sylabe OH lub WOAH.(do trebacza 87- wazne jest zeby gardlo bylo otwarte i powietrze przeplywalo bardzo swobodnie pamietaj o OH i WOAH ukladajac usta jak do wypowiedzenie tych sylab gardlo staje sie otwarte) To cwiczenie polegajace na wymianie powietrza jest bardzo dobre ale daje niesamowite efekty przy polaczeniu z innymi cwiczeniami np na objetosc i dynamicznosc miesni odpowidzialnych za wdech. Dodam tak jeszcze ze prof. Gryn mowi ze nalezy cala serie cwiczen stosowac przed kazdym graniem od 20 minut do nawet 60. Wazna jest 6- dniowa regularnosc i jedno dniowy odpoczynek.

Napisze o cwiczeniuiu na objetosc pluc ktore rowniez nalezy do tych ekstremalnych:

Nazywa sie dopijanie kawy: W tepie 60 nalezy nabrac powietrza czterema seriami gdzie w ostatniej powinno sie wziac go najwiecej. potem przez te same cztery miar nalezy wstrzymac je , nastepnie dopic kawe czyli jakby do tych pelnych juz powietrza pluc dobrac jeszcze troche pwietrza w miare mozliwosci i tak do momentu kiedy juz nie bedziemy mogli nic dobrac albo organizm zacznie sie dusic. Swobodnie powietrze wypuszczam. Cwiczenie niesamowicie plepsza elastycznosc miesni co pozwala na pobranie wiekszej ilosci powietrza.
ale si rozpisalem mam nadzieje ze zrozumiale. 😎

Co do prof. Stolarczyka to nie moge sie wypowiedziec poniewaz nie mialem nigdy z nim kontaktu
Uwazam jednak ze Prof.Gryn ma dokladnie takie cechy jakie opisl student, swietny profesjonalista. Bardzo mi osobiscie pomogl w jednym roku a wlasciwie w pol roku zmienil mi ustnik wskazal droge do cwiczenia efektywnego problem z siniejacymi ustami prawie zanikl, usta sa bardziej wytrzymale szybciej si regeneruja naprawde jestem pod wrazeniem( powiedzial bym ze mimo tylu zmian w tak krotkim czasie to jest az dziwne zeby byla az tak duza poprawa) ale wiem tez ze to dopiero poczatek. jeszcze duzo musze zmienic i sie nauczyc. Uwazam ze profesor jest bardzo sympatycznym czlowiekiem nie jest zarozumialy i nic z tych rzeczy. Moze po paru wizytach nie moge tez za duzo sie wypowiadac ale mimo wszystko. Muzrem stoje za tym profesorem.

jeszcze raz pozdro

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?