Re: Czym oddychać??

#3475
Student
Członek

quote]To co jest dla nas wygodne i ułatwia nam grę nie zawsze jest dla nas zdrowe i w dalekiej przyszłości może się nam odbić głęboką czkawką.[/quote]

Oczywiśćie ale czy gra na jakimkolwiek instrumencie ,mam na myśli ogólnie grę jest zdrowa? Jeśli ktoś chce zajmować się grą na instrumentach ZAWODOWO to jakby automatycznie musi być świadom, że kiedyś w jakimś stopniu będzie odczówał tego konsekwencje. Każdy inne, jedni mniejsze drudzy większe ale będzie. Może nie do tego stopnia żeby przeszkadzało to komuś normalnie funkcjonować ale nie mniej jednak. Dlatego nie rozpatrywał bym tego w kontekście takim że branie powietrza nochalem będzie prowadziło do czegoś dla nas „niezdrowego”. Jeśli już ma to być „niezdrowe” to z całą pewnością tak samo jak w przypadku brania przez usta. Powietrze, nie ważne czym zassane trafi i tak bezpośrednio do płuc, nigdzie indziej.
Oczywiśćie branie powietrza przez nos jest mniej efektywne niż przez „gębofon” ( fajne określenie 😛 ) i dlatego wydaje być się sporadycznie używane ale nie ma nic wspólnego z jego „niezdrowym” skutkiem.

Pozdrawiam Mactra!

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?