Re: Czym oddychać??

#3473
Student
Członek

Hej

Strasznie lubie słyszeć jak czasami jakiś nauczyciel powie: nie wolno ci brać powietrza w górną część klatki piersiowej albo możesz nabierać powietrza tylko przez usta a w żadnym wypadku nie przez nos i jeszcze inne takie w stylu” pod żadnym pozorem nie wolno ci…”

Jeśli komuś jest wygodniej brać powietrze nosem to niech bierze jeśli tylko to pomaga mu grać ładniej i pewniej. Moim zdaniem można brac powietrze nawet uszami albo innymi częściami ciała jeśli tylko to komuś odpowiada i nie wpływa na jakość gry. Pełna dowolność. A stwarzanie wrażenie, „że tego nie wolno robić czy tamtego” można włożyć między bajki. Branie powietrza przez nos szczególnie przydaje się kiedy ma sie zagrać jakiś pojedyńczy dźwięk w górym rejestrze a potem czekać kilka taktów pauzy żeby znowu powtórzyć ten dźwiek wtedy aby nie rozwalać sobie ułożenia ust można zaczerpnąć powietrze nosem i mieć tym samym cały czas kontakt ust z ustnikiem.

Pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?