Re: Przepona

#3451
Radekss
Członek

Koledzy maja tutaj duzo racji ale nie zgadzam sie z tym ze oddechu nie mozna wycwiczyc. Jest mase cwiczen ktore pomagaja lepiej kontrolowac oddech, pozwalaja na pobieranie wiekszej dawki tzn pomagaja na pojemnosc pluc. Jest to zwiazane z tzw spinaniem sie i tzw plytkim oddechem. Bardzo waznym elementem jest tez mimo wszystko przepona (chyba ze podwazacie zdanie profesorow) Faktem jednak jest to ze ja trzeba cwiczyc aby lepiej „dmuchac” tylko wlasnie pluca. Kiedy nabierze sie duza ilosc powietrza trzeba ten miesnien nieco obnizc(nie wiem jak to zobrazowac tak aby w pelni pokazac o co mi chodzi) aby zrobic wiecej miejsca dla powietrza. Aby dosjc do takiego poziomu w ktorym nabieramy duzo powietrza jednoczenie ruszjac odpowiednio przepona (w szybkim czasie) musimy troche pocwiczyc rowniez 😉 tak mi sie wydaje byc moze nie mam racji.

pozdrawiam

edit
sorry jak powtorzylem to co apisali koledzy dwaj wyzej ale zaczalem pisac jak jeszcze nie wyslaliscie postow;)

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?