Re: trema

Radekss
Członek

Trema to rzecz normalna u kazdego. Nauczyciel mi kiedys poradzil ze przed solowka mam sobie zrobic pare taktow wolnego (chyba ze gram naprawde solo) podczas tych pauz mam zrobic pare glebokich oddechow tak poprostu zeby sie rozluznic. Bardzo mozliwe ze nerwy powoduja u ciebie (jak u wiekszosci) napiecie, spiecie miesni, co utrudnia swobodny przeplyw powietrza. Bierzesz go za malo i jeszcze do tego sie zaciskasz. Tlumaczono mi ze to normalna reakcja kazdego organizmu. Psyhicznie nastawiasz sie na wykonanie czegos trudnego i to powoduje u ciebie reakcje obronna. (dla przykladu jak sie czlowiek panicznie czegos przestraszy miesnie zaczynaja sie spinac chociazby do ucieczki albo podjecia walki). To takie podswiadome zachowanie. Dlatego to od psyhicznego nastawienia wszystko zalezy. Muszisz znalesc cos takiego, jakis sposob zeby swoja psyhike uspokoic – „oszukac”. Dla kazdego bedzie to cos innego. Jednemu pomoze woda, drugiemu gleboki oddech, a trzeciemu szczesliwy talizman. Chodzi o cos co poprawi pewnosc siebie 😉 (bez podtekstu)

aha niektorym pomaga np. nauczenie sie tej solowki na pamiec albo po prostu ogranie sie, popadniecie w pewnego rodzaju rutyne(w dobrym tego slowa znaczeniu)

pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?