Re: Gra na picolo

#3409
Student
Członek

Witam

Granie na trąbce piccolo jest świetną sprawą. Dla mnie osobiście gdybym mógł wybierać granie tylko na dużej trąbce bądź tylko na piccolo-wybrał bym tą drugą możliwość.
Żeby w miare sprawnie grać na tzw:”małej trąbce” lub „wysokie trąbce” ( tutaj nomenklatura nazwy tego instrumentu jest różna) trzeba poświecić jej troche czasu aby ją ograć. Największą zmorą trąbek piccolo jest ich intonacja dlatego trzeba nauczyć się kilku alternatywnych kryć które będą rekompensowały nedociągnięcia intonacyjne a jest ich troche…Drugą ważną sprawą jest dobór odpowiedniego ustnika- dość płytkiego który: pozwala łatwiej osiągać wysoki rejestr oraz który pomaga kształtować właśnie takie perełkowe dość jasne charakterystyczne brzemienie tr.piccolo.

Generalnie to fajna zabawa, jest troche literatury szczególnie barokowej która wspaniale nadaje sie do wykonania na piccolo. Posłuchajcie Marsalisa który wykonuje wiele barokowych utworów z niesamowitą wirtuozerią i lekkośćią.

Pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?