Re: szybkość palców

#3164
trumpette
Członek

Chromatyka! ćwiczyc najpierw w takim tempie,w którym będzie wychodzic i przyspieszać. zaczynać od g i do h, cztery obroty w góre i w dół,nei odrywając ustnika licz do dwóch i to samo. przerwa. potem pól tonu wyzej.
Ja miałam dokładnie ten sam problem. Moze to byc też to,ze trzyamsz trąbkę obydwiema rękami.nalezy jatrzymać w lewej,wtedy prawa jest odciążona,palce bardziej ruchliwe i tylko trzeba pamietac o dociskaniu ich do końca. często z tym bywają kiksy między g i gis,i miedzy c i cis.Tio najtrudniejsze przejscia. Ale wolno je wyćwiczyc,potem grac juz w całosci ćwiczeń i nie przerywac cugui powietrza.naprawde,przekonałam sie o tym,ze wiekszosc „problemów technicznych” z jakimi młodzi ludzie mają problem tworzy się przez toz,e nie dmuchają. jesli jest dobry oddech wystarcdzy tylko wciskać tłoki. spróbuj naciskac je bardziej z góry. i grac inne cwiczenia chromatyczne-samemu wymyslac. równo i przyspieszac nie zmieniając drastycznie tych temp,tylko powoli.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?