Re: fatalna intonacja …

#3152
Student
Członek

trebacz87 napisał:
[quote]Tylo problem jest wlasnie z tymi dolnymi dzwiekami 🙁 no i ogolnie z trafianiem .[/quote]

Ale jak to nazwałeś ten „tylko” problem własnie najbardziej decyduje o tym jak grasz wiec z tego co przeczytałem to to jest dość poważny problem a nie „tylko” taki zwykły problem 🙂

Jeśli nie potrafisz zagrać w dole non-legato czyli pewnie i staccato też nie to jest to jednoznaczny wniosek, że Twoje usta sa poprosty za bardzo „otwarte” czyli prawdopodobnie za bardzo je rozluźniasz do tego stopnia ,ze robi się za duża dzuira między nimi i nie chcą wibrowć więc pewnie schodząc w tamten rejestr trąbki zaczyna wydobywać się z trąbki tylko powietrze ale nie wydobywa się dźwięk lub jest on strasznie zapchany ale …to jest wszystko teoria a nas interesuje praktyka więc:

1) zagraj c1 jako całą nute a nastpenie spokojnymi półnutami -legato zejdz o półton do doły czyli na dźwięk h ale NIC NIE ZMIENIAJĄC NA USTACH !! poprosty nie przerywaj dmuchania i wćiśni 2-gi tylko wentyl. Nastenie po h zagraj kolejną półnute b,a,gis,g,fis.
Są tu istotne dwie rzeczy:
1 -kiedy grajasz legato staraj się tylko wciskać wentyle a prowadzić powietrze tak jak byś ciagle grał długa nute! nie wolno Ci przerwać strumenia powietrza!
2 – dochodząć do fis małego postaraj się utrzymać DOKŁADNIE takie samo ułożenie ust jak do c1. To spowoduje, że nie bedziesz kombinował zmiany ustawienia na każda nute. To jest nie potrzebne!
3- każdy kolejny dźwięk ma brzmieć tak samo mięsiście i otwarcie jak to c1.

Wydaje mi się ,ze zwórcenie uwagi na brzmienie i to co Ci napisałem to są chyba najlepsze ćwiczenia jakie mogą CI pomóc.

Pozdrawiam i napisz jak postępy.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?