Re: fatalna intonacja …

#3150
Student
Członek

Witaj

Moja rada na Twój problem jest taka:

Problem intonacji jest ściśle zwjązany z jakością dźwięku. Jeśli grasz dobrym brzmieniem grasz poprawnie intonacyjnie. Jeśli grasz poprawnie intonaacyjnie to powiedzmy w 90% grasz dobrym brzmieniem. Dlatego jeśli chcesz poprawić intonacje generalnie musisz poprawić swoje brzmienie.
Zanim zagrasz jakikolwiek dźwięk wyobraź sobie najbardziej mięsisty, pełny i tłusty, nasycony dźwięk jaki tylko potrafisz a potem takim właśnie dźwiękiem zagraj to c1 lub fis ( oczywiśćie nie myl tego z grą forte! pomyśl o bardzo brzmiącym dźwięk w dynamice mf).
Kiedy zagrasz już ten dźwię postaraj się …poczuć wibracje tego dźwięku pełną i brzmiącą. To powinno w zasadzie natychmiast sprawić, że te nieczyste dźwięki nabiorą właśnie dobrego brzmienia i intonacja ustawi się sama. Oczywiśćie postaraj się dodać do tego ucho bo bez tego bedą nici 🙂

Żeby jeszcze lepiej zrozumieć o co chodzi z dobrym brzmieniem włącz sobie jaką kolwiek płyte np: Nakariakova, Marsalisa i posłuchaj jak pełnie i brzmiąco grają każdy dźwięk.

Pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?