Re: Rozgrywanie

#3020
Student
Członek

W sumie to temat w którym pewnie nie dojdziemy do zgody bo każdy ma troche inne wyobrażenie o tym wszystkim i to jest zrozumiałe….ale
Debosch napisał:

[quote]Płuca „rozciągają się” właśnie dlatego, że w klatce piersiowej zaczyna sie nagle robić dużo wolnego miejsca (ponieważ przepona się skurczyła 😉 Wdech jest świadomy, wydech bierny – dlatego przepone kontrolujemy, choć robimy to bardzo nieświadomie[/quote]

1. Płuca nie rozciągają się ponieważ robi się dużo wolnego miejsca tylko dlatego, że dostaje się do płuc powietrze często duża jego ilość tym samym zwiekszając obiętość (jak w fizyce) i to własnie powoduje rozchodzenie się klatki piersiowej. Jeśli uważasz inaczej to mylisz przyczyne ze skutkiem.
2. Jeżeli cos robimy nieświadomie to nie kontrolujemy tego 🙂 nie ma możliwość „troche” kontroli lub „troche” niekontroli.
3. Nie ma fizycznej możliwośći kontroli przepony. Jedyne co możemy kontrolować to wdech oraz wydech i jego szybkość jeszcze wzglednie mieśnie brzucha a nie przepone. Spytaj jakiego kolwiek lekarza jeśli nie wierzysz.

Od rozgrzewki do oddechu -coraz bardziej odbiegamy 🙂

Pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?