Re: Rozgrywanie

#3017
Student
Członek

W zasadzie KonoPiotrze nie odbiegłeś od tematu …tylko poruszyłeś całkiem nowy temat 🙂 ale dobra dyskusja ma to do siebie, że często odbiega się od głównego problemu i to czasami znacząco.

Przyznam, że zawsze jak słyszę jak ktos mówi, że on nie oddycha płucami kiedy gra na trąbce tylko przeponą oraz to, że nie dmucha z płuc tylko z przepony to …nasówa mi się od razu takie skojarzenie, jak to kiedyś ludzie wierzyli, że Ziemię podrzymuje dwóch atlasów albo, że cała Ziemia spoczywa na dwóch zółwiach….podobnie jest z tym nabieraniem powietrza i przeponą…
Zawsze nabiera się powietrze do płuc !!,zawsze dmucha się z płuc a przepona napina się automatcznie podczas „rozciagania się” płuc. Przepona dlatego się obniża, żeby jeszcze wiecej powietrza weszło do płuc. Niektórzy jeszcze wierzą, że przepona się napina dlatego, że ją kontrolujemy podczas gry na trąbce i wtedy oddychamy i podpieramy z przepony. Nic bardziej mylnego. Przepona nie ma nerwów, nie jesteśmy jej w stanie kontrolować nawet jej nie czujemy! Jedyne co nam pozostaje i co możemy kontrolowąc to wzięcie pełnego ,głebokiego ,spokojnego oddechu tak aby się wypełnic się w całośći powietrze. Wtedy mamy pewność, że teraz podczas dmuchania wszystko bedzie tak jak potrzba,wszystko bedzie działać-przepona, mięśnie żebrowe, itp.

W sumie porblem troche nowy ale jakby na to nie patrzeć do rozgrzewki niezbędny :]

Pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?