Re: Rozgrywanie

#3016
klonpiotr
Członek

[quote]
Muzyk1 napisał(a):
Tym nikt nie powinien się tak na prawde przejmować. Jeśli mamy tylko 10 minut na rozegranie to moim zdaniem najlepiej jest przyłożyć sam ustnik,pobzykać sobie na nim chwilkę i przyłożyć ustnik z trąbą, żadna filozofia. Wogóle granie na trąbce to nie jest wielka filozofia, jak ktoś się bedzie nad tym zastanawiać jak wydobyć dźwięk to już jest spalony…. wystarczy jedynie przyłożyć ustnik do trąbki wziąść głeboki oddech na przepone i bez zastanowienia wydobyć dźwięk. Nic trudnego każdy to potrafi. A jeśli bedziecie sie nad tym zastanawiać to nic wam to nie da. pozdrawiam.[/quote]

Granie to nie wielka filozofia, ale granie poprawne i nie szkodzące samemu sobie to jest coś. Trzeba zwrócić uwaga na oddech, ponieważ na starość z płuc nam nic nie zostanie.Gram w orkiestrze dętej i na jakiśch przeglądach widzę tych dziadków dmuchających w dęciaki a nie słychać ich wogóle.Starsi mają już mniejszą poj. płuc ale już są zapewne wypaleni. Po tylu latach ciezkich dla ich płuc. Na szczęśie w mojej orkiestrze pierwszy trębacz uczył dużo nas grania przepona,więc chyba w miare dobrze gram. Jest takie polski stary film : „Ostatnie takie trio” .Jest tam perkusista ,skrzypek i stary trębacz który sam mówił ,że „wypluł w tą blachę swoje płuca” .
Więc panowie trza się pilnować bo można lich skończyć.
ps:sorki ze odbiega od tematu

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?