Re: Puzon Roy Benson versus Eastman

#14068

Witam wszystkich,
Jeśli chodzi o powyższą dyskusję, to postaram się odpowiedzieć na kilka pytań tu postawionych:
1. Fides – to firma Hiszpańsko-Niemiecka, produkują dobre i niedrogie trąbki profesjonalne i przyzwoite instrumenty szkolne i półprofesjonalne. Pewne komponenty do szkolnych modeli kupowane są na Taiwanie, który w odróżnieniu od Chin cechuje wysoka jakość produkcji.
2. Trąbki Fides z serii profesjonalnej polecam dla tych, którzy cenią sobie lekkość gry i miłe brzmienie. Piotr Wojtaskik powiedział w wakacje 2007 roku testując taki instrument, że gdyby nie kochał trąbek i firmy Selmer Paris, to mógłby grać na Fidesu. To na tyle.
3. Puzony Fides są produkowane w Chinach ale na zlecenie i pod nadzorem jakościowym firmy Fides. Są bardzo przyzwoite. No ale to mimo wszystko ciągle chińczyki. Czy chcemy by Chiny opanowały świat? Dodam, że częściowo puzony V.Bach Stradivarius są w chyba chinach produkowane, bowiem jest wiele reklamacji suwaków.
4. Firma Eastman, Roy Benson i wiele innych typowo chińskich produktów cechuje jednak chińska jakość wykonania i brzmienia i do tego trzeba przywyknąć i na to się zgodzić, jeśli się chce grać na tych instrumentach.
5. Obecnie są tanie amerykańskie produkty, ale należy się raczej skupić na markowych produktach, proszę stronić od takich produktów jak Prelude by Bach czy Eastman by Shires, bo wtedy zawsze przepłacamy i dostajemy po prostu chińczyka.
6. Jeśli mogę polecić tańszy puzon czy trąbkę to zdecydowanie odsyłam do marki JUPITER, to naprawdę dobre produkty co prawda z Taiwanu, ale markowe, dobre i trwałe. Porównałbym tą markę nawet z Yamahą.
Pozdrawiam i wierzę, że wyjaśniłem tu kilka kwestii.
Zbyszek Zygmunt

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?