Re: kiedy zacząć

#2629
Student
Członek

Na instrumencie takim jak trąbka powinno zaczynać się w jak najmłodszym wieku !!! . Dobrym wiekiem jest kiedy ma się 7, 8 lat. To byłby najbardziej odpowiedni okres. W takim wieku zaczynali wszyscy a przynejmniej większość wirtuozów trąbki i w takim wieku też prowadzi się nabór na trąbkę na zachodzie do szkól muzycznych.
Odrazu poruszę też kwesię częstego sprzeciwu ze strony „nie mających zielonegoo pojęcia” ludzi którzy twierdzą ,że to za wcześnie ,że najlepszym okresem jest czas lat 13-tu, generalnie okresu dorastania. Bo płuca, bo nie bedzie miał siły ,bo to po tamto, bo astma…..bzdury,bzdury i jeszcze raz BZDURY !. Kiedy zaczyna się tak wczesnie np: w wieku 8 lat wtedy jest czas na wszystko. Spokojnie mozna ucznia ustawic, bardzo pilnować w sprawach oddechu, ataku, intonacji oraz wyczulic na barwe trąbki jak powinna ona brzmieć a jak nie. Można wtedy spokojnie realizować program od prościtkich utworków nawet przez 2,3 lata gry ale zagranych idealnie intonacyjnie,brzmieniowo-wiecie Wszyscy o co chodzi mam nadzieje. Wtedy to jest nawet logiczne ,ze taki uczeń mający 13 lat wygrywa konkursy i nikogo to nie dziwi ! Powtarzam zatem jeszcze raz -im wczesniej tym lepiej ponieważ wtedy mamy na wszystko czas !!!! Mama nadzieje, ze w końcu w Polsce się to zmieni ,ze uczeń zaczynający na trabce w wieku 7 lat bedzie powszechnym STANDARDEM a nie wyjątkiem.Pozdrawiam.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?