Re: kiedy zacząć

#2643
mark
Członek

[quote]
Havkus napisał(a):
no to ja od siebie tez cos dołoze… sam zacząłem grac w wieku 9/10 lat i myslę ze to jest dobry czas na nauke… znam przypadki(a jest ich wiele) ze taki chłopaszek, lub jakas małą dziewczynka, która ma 6/7 czy osiem lat raczej nie słucha nauczyciela bo ją to nudzi… woli np. pobawic sie z innymi dziecmi… wiem bo sam jak byłem mały próbowałem grac na keyboard-zie i dla mnie to było strasznie nuzące i nudne…. a jak zacząłem grac kilka lat pozniej na trąbie, wiedziałem, ze to ma jakis sens…. zgadzam sie ze najlepiej jak najwczesniej zaczynac, ale jednak dziecko pozostanie dzieckiem… a po co takiego 7 latka zmuszac? przeciez po kilku latach i tak zrezygnuje bo go to nudzi… a jak go rodzice będą zmuszac to juz wogole nie bedzie chciał grac… dzieci nie są w stanie utrzymac jakiejs formy, aby grac codziennie bo dla nich to taka normalna zabawa jak wszystkie inne… a więc jak kazda zabawka po kilku dniach robienia tego samego mu to sie znudzi… to tyle [/quote]

A się niezgodzę. Podejście do nauczania jest zupłnie inne dla każdego wieku. To nic odkrywczego. Ale przykładem może być Mozart – oczywiście genialny itd. ale czy komponował by mając kilkanaście lat, jeśli całe dzieciństwo bawił by się z rówieśnikami?
Kształcenie słuchu można swobodnie zacząć już dosłownie od 2-3 roku życia i nie musi to mieć nic wspólnego z wielogodzinnymi sesjami z instrumentem, nudnym panem od musyki lub jakiimkolwiek zmuszaniem. Moja córka w wieku 4 lat już płynnie czytała i nie wynikało to z jakiegokolwiek przymusu…a są dzieciaki, które dukają mając 10 lat, choć nie są opóźnione….

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?