Re: Jak przyspieszyć potrójne staccato?

Student
Członek

Hehe, jeśli odkryjecie tą zaczarowaną metode to ja z checia tez o niej usłysze 🙂 Podobno jedna z metod sa …lata ,miesiace i godziny a własciwie setki godzin cwiczenia kilku nut -ta ta ka- potem mozna przejsc coraz to wyzej chromatycznie i wyzej i zbudować na tym jakas gamke ,pasaze itp. Zawsze kiedy słysze temat „wielokrotnego” staccato to od razu temat ten kojarzy mi sie z Sergeiem Nakariakovem i jego cudowną technika staccato. Generalnie temat samego Nakariakova jest bardzo ciekawy bo jak Adam gdzies napisał , zaczoł grać w wieku lat 9 (… choc ja osobiscie wątpie czy czasami wczesniej nie mial kontaktu z trąbka… 🙂 ) i po 3 latach wygrywal konkursy. 2 lata pózniej nagrał płyte gdzie popis jego staccato jest oszałamiający. Trzeba jednak wziąc pod uwage to ,ze Sergei to rosjanin a rosjanie jak wiadomo….ćwiczą do upadłego i dla nich nie ma chwili wytchnienia-wszystko sprowadza sie do ćwiczenia. Po drugie to jak sam mówił ćwizczył rano „troche” potem popołudni i wieczorem…..trzeba to troche pomnożyc razy 10 godzin i może wyjdzie nam choć troche obraz jego codziennego treningu. Tak własnie podejrzewam mozna wycwiczyc do perfekcji m.in. potójne staccato. To apropo’s pomocnej metody ćwiczeń 🙂

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?