Re: Wasz sposób na ułożenie ust(+trochę nie na temat…).

Adam
Participant

[quote]
anonimowy napisał(a):
Chciałbym dodać także coś na temat szczeliny. Sądzę, że określiłem to niedokładnie. Poprzez formowanie szczeliny rozumiem wytworzenie odpowiedniej odległości między wargami. Dzięki dużej szczelinie mam nad wargami, a więc także nad dźwiękiem, lepszą kontrolę, gdyż nie wypychają się zbyt mocno do ustnika. Ograniczam ich swobodę, ale w każdej chwili są gotowe na wydobycie dźwięku. To tak, jakby otwarte do gwizdania usta zbliżać powoli do siebie. Moment, w którym powietrze wprawi je w wibrację, jest optymalną szczeliną do wydobycia ładnego dźwięku. Jednocześnie na wargach spoczywa wysiłek utrzymania tego ustawienia; ich napięcie jest wprost proporcjonalne do przyłozonego ciśnienia powietrza i właśnie współczynnik tej proporcjonalności to według mnie tajemnica dobrego funkcjonowania aparatu. [/quote]

Piękna mowa, jest w niej wiele mądrego.
Znam jednego profesora, który by się takiej mowy nie powstydził…
Niemniej jednak warto się zastanowić czy jak będziesz kiedyś uczył drugą osobę grać na instrumencie dętym i przedstawisz mu taką regułkę to czy on od razu zacznie pieknie grać ??
Moim zdaniem spakuje swój instrument i zamieni go na prostrzy w obsłudze.

Kiedyś ktoś powiedział ciekawe słowa: cyt:
” Graj tak jak Ci serce dyktuje … ”

Pozdrawiam

Adam 🙂

P.S. Prosze się rejestrować na stronie to naprawde nie boli… 😆

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?