Re: szkolka

#2069
mactr
Członek

Witam!

Szybka reakcja ze strony administracji, respect :).

Jednak nie do końca chodziło mi (może kolegom także) o szkółkę w takiej formie.
Bardziej miałem na myśli szkołę jako pewne kompedium wiedzy na temat gry na trąbie. Nie jako osobny dział forum na zasadzie „nagram coś, wrzucę do sieci, dam linka i może komuś się przyda”, ale raczej z góry narzucony gotowy spis treści uwzględniający i systematyzujący najważniejsze zagadnienia. Np. któryś z adminów inauguruje temacik „Rozdział I. Początki” i wtedy mamy tam podrozdziały, np. „Artykulacja”, „Oddech”, „Ułożenie ręki”, itd. Wtedy do tych działów już dodaje się materiały, które zostają poddane ocenie, ale uwaga: materiały słabe merytorycznie, albo prezentujące ewidentnie niepoprawny sposób wykonania jakichś technik powinny być niedopuszczane, albo wywalane w ramach selekcji – przecież nie może być tak, że mamy szkółkę, a do niej swoje trzy grosze wrzuca osoba (z całym szacunkiem) ucząca się na trąbie dwa miesiące. Oczywiście dla osób, które chciałyby nadesłać swoje materiały do oceny przez innych (bo np. mają watpliwości czy coś dobrze ćwiczą albo interpretują) powinien być osobny podrozdział. Jednak zasadniczo szkółka sama w sobie powinna być czymś na kształt zwartego dokumentu zawierającego poukładane, odpowiednio skomentowane i sensownie podane materiały – najdoskonalsze ze wszystkich nadesłanych. Wg mnie nie ma racji bytu Szkoła gdzie obok siebie będą zestawiane nagrania np. Adama czy Studenta z nagraniem ucznia ogniska muzycznego. Chodzi o to, żeby w szkółce znajdowały się materiały merytorycznie najlepsze i najpoprawniejsze, z których rzeczywiście można się czegoś nauczyć. Dla nagrań „słabszych” powinien być dział „Co myślicie o tym?”, gdzie można wrzucić swoje popisy i poddać je pod ocenę innych.

Wiem, że wiele wymagam :), ale gra jest warta świeczki – szkółka w takiej postaci byłaby czymś niespotykanym i naprawdę wartościowym.

Pozdrawiam!

Aha, byłoby wprost idealnie gdyby szkółka byłą osobną częścią brassu, zamkniętym dokumentem (skryptem?, bazą danych?), który „bezpośrednio” 🙂 fizycznie zawiera w sobie wszystkie materiały (nie linki). Od razu mówię: ja się na tym nie znam :). Sprawa pewnie dość trudna technicznie, ale naprawdę chyba niespotykana i pewnie przez wielu pożądana.

Aaaaa, zapomniałbym o pochwałach 🙂 🙂
Pozostałe nowiutkie działy forum naprawdę trafione – w końcu będę mógł się pochwalić kiedy i gdzie gram wesele :), może wpadnie parę dodatkowych osób z brassu 🙂 🙂 :). Mówiąć serio – dobry pomysł z tymi nowymi działami.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?