Re: Nauka gry na trąbce, proszę o pomoc

#2040
mactr
Członek

Witam!

Nie sądzę, że może być kiedykolwiek za póżno na naukę gry na instrumencie. Druga sprawa: nie wydaje mi się, że nauczyciele za szkół muzycznych (a co dopiero z akademii) będą mogli Ci pomóc – oni za bardzo nie mają czasu (i chęci) na dawanie prywatnych lekcji początkującym… no, może jakiś nauczyciel z I stopnia będzie skłonny do pomocy (oczywiście płatnej :)). Kolejna kwestia: czy chcesz grać na trąbie jakoś tam kiedyś profesjonalnie czy tylko amatorsko dla własnej radochy, czy masz jakieś muzyczne podstawy czy nie… Generalnie, jeśli chcesz sobie tylko podmuchać tak dla siebie, to polecam jakąś amatorską orkiestrę dętą – tam zawsze najpierw przyuczają do zawodu, a po paru miesiącach może już usiąść za pulpitem. Jeśli jesteś wystarczająco uparty, to możesz dążyć do tego, by być kiedyś zawodowcem – wtedy jednak potrzebujesz profesjonalnego prywatnego nauczyciela, z którym będziesz miał regularne lekcje. Może warto wtedy poszukać wśród absolwentów katowickiej akademii – popytaj w środowisku. Taki gość po studiach nie ma zbyt wielkiego doświadczenia pedagogicznego, ale to jednak zawsze profesjonalista i na pewno Ci pomoże. Odradzam samodzielną naukę na trąbie – to nie keybord, ani flet prosty, łatwo tu o „wkręcenie” sobie nawyków, z którymi później trudno walczyć.
Jeśli masz wystarczająca ilość samozaparcia (i kasy :)), to nawet w wieku trzydziestu lat możesz zostać jakimś wirtuozerskim objawieniem trąbkowym
😀

Pozdrawiam!

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?