Re: Świetny sposób na to co każdy by chciał mieć!

#13903
Havkus
Członek

Własnie o to mi chodziło dzięki Student! 😀 własnie… kazdy ma inne predyspozycje i kazdemu cos innego pomaga. To tak jak z wyglądem zewnętrznym i charakterem – kazdy ale to kaaaazdy jest inny. jeden wysoki, drugi niski, trzeci sredni. tak samo jest z naszą skalą. Trąba to trudny instrument, nie jak skrzypce czy pianino(oczywiscie szanuję te instrumenty orazy instrumentalistów). U nas portrzeba wiele cięzkiej pracy – inteligentnej pracy, która moze róznie zaowocowac – jednemu pójdzie na barwę, innemu na skalę, itd. Ja np. ostatnio przegrałem się poprzez zbyt mozolne cwiczenie, bo nie cwiczyłem z umiarem no i teraz mam – barwa taka sobie, skala tez mi się powiększyła. Mam nauczkę. Chciałem miec bardziej ciemną barwę, a wyszła skala. To troche dziwne i niezrozumiałe, ale tak jest. Jezeli nie mamy pewnosci do tego, co cwiczymy, lepiej grajmy z wiadomych i pewnych zródeł. kilka razy spotkałem się u nas w orkiestrze z przypadkami, ze ktos własnie rozgrywał instrument „super sposobami” „magicznymi cwiczeniami” itp. Efekt – instrument zadmuchany, któremu trzeba było poswięcic 2 razy więcej czasu, aby naprowadzic go na jakis dobry kierunek dzwięku i barwy. Nie bawmy się w sposoby które są po prostu nowymi patentami, niewypróbowanymi. Jak to powiedział Student spróbujcie zagwizdac w swojej skali. zobaczycie ze jedni beda gwizdac wyzej, inni nizej. Tak samo jest ze skalą. Kazdy ma inne zadęcie i inny aparat gębowy. Kolega, który nie jest muzykiem kiedys spróbował zagrac na mojej trąbce i zagrał za pierwszym razem dzwięki c2 d2 strojnie! pozniej kiedy nauczyłęm go opalcowania zagrał mi „piosenkę francuską”. Widac – ma aparat gębowy, który pomógłby mu osiągnąc wysoką skalę na trąbie.

nie napisałem za duzo i odnosiłem się do postu studenta, ale moze troszkę komuś ułatwię zrozumienie tego 🙂 Pozdro!
t

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?