Re: po dlugiej przerwie

#11747
trumpette
Członek

weź potraktuj trąbkę prysznicem,zamocz ją potem w wodzie.
Spróbuj sam ją rozkręcić.Jesli sie nie będzie dało to w każdym serwisie muzycznym powinni to zrobić.Ale spróbuj przy tym być,bo nie zajmie im to napewno dduzo czasu a będziesz wiedział co robią z Twoim instrumentem (żeby niczego nie spiepszyli bo rózni są czasem,np.nowicjusze……. 😐 ).
Kup sobie kiwi do mosiądzu i metalu.Jak już będziesz miał trąbkę w częsciach rozłożoną,każdą wyczyść z tej rdzy co pokryła ją na dwa lata ;P
i kup sobie oliwkę i wazelinę techniczną,nasmaruj.

Co do ciepłego brzmienia…
Jeśli traktujesz jazzik powaznie to polecam zelmery,ma trochę matowe brzmienie,ale generalnie można sobie wybrać coś specjalnie dla siebie,tak już w tę stronę.
Albo Yamahe,kurcze…taka co weszła rok temu chyba do obiegu…jeszcze się zorientuje.Ale taka w kolorze ciepłego złota. Nie brzmi zupełnie jak yamaha. Słyszałam jak kilka ludzi na niej gra,własnie rozrywkę.Cudowny sound… Choć jak dla mnie to ciepełko ma większe Zelmer. Tylko to kasa oczywiście…

Radzę Ci pograć sobie teraz tak rok,dwa na tej i nadrobić,bo nie ma co brać czegoś innego.Potem będziesz już wiedzieć czy „jest sens inwestować” (chociaz jesli naprawdę chcesz grać-zawsze jest sens…). Musisz się skupić na nadrabianiu,i na tej trąbce (o ile nie jest potwornie zmasakrowana;P) to jest najlepsze,bo na niej,jak wnioskuję,grałeś zanim miałes przerwę. Teraz taki powrót będzie najlepszy.

A!Jesli chodzi jeszcze o to miękkie brzmienie: to w większości równiez sprawa ustników.Ale mówię Ci,zanim skupisz sie na rozrywce,nadrób podstawy na tym.Potem poleci jak z górki.
Choć moze byc jeszcze jeden problem: Twoje usta mogły zmienić kształt teraz,przez 2 lata. Kurcze,no!Trzeba by było,zeby Cię tam ktoś we Wrocku czy w Zielonej zobaczył i pomógł osobiście.Przecież tam jest kupe trębaczy i dęciaków. Weź idź zapytaj siepoprostu na akademię,do Wrocka najlepiej do Igora Cecocho na klasyczną,gość wie co robi doskonale i nie ściemnia,i nie psuje niczego,tylko pomaga. Jak nie chcesz atakowac takich sfer to weź jakichś studentó dopadnij,przeceiż tam fura ludzi na jamach gra!!!

p.s. Powinieneś zmieścić się spokojnie w 500 złotych,jeśli w grę wchodzi lutakowanie 😛 no i pomoc w rozdzieleniu trąbki na częsci,według jej naturalnej anatomii 🙂

pzdr i powodzenia!

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?