Re: Rubik?

#11266
Student
Członek

Zgadzam się z przedmówcami czyli z Mactrem i z dr.Marcinem pomimo, że patrzycie na sprawe dość „idealistycznie”

Na wstępie zgadzam się, że stwierdzeniem że Rubik pisze wszystko tak samo, na jedno kopyto. Całość wzbogaca i „koloruje” odpowiednim doborem instrumentarium orkiestrowego tudzież główne melodie uwypukla dodając chór a kiedy jeszcze doda instrumenty perkusyjne to wszystkich ogarnia euforia. Tak mniej wiecej wyglada warsztat Rubika.

Dr.Marcin napisał:
[quote]Po prostu gość jest w odpowiednim czasie i miejscu i dlatego ma sukces.A mistrzowie typu Penderecki,Górecki czy Kilar są mistrzami w swoim fachu,ale medialnie niedocenieni.[/quote]

1. Czy jest cos w tym złego ze jest znalazl się w odpowiednim miejscu i czasie w zyciu? Kazdy z nas czeka aby pojawiło się NASZE 5 minut i chcielibysmy to wykorzystac!. Zgadza się? Rubik znalazl swoje 5 minut i to wykorzystuje. Gdyby ktoś myślał inaczej to stwierdzam, ze przemawia po prosty przez niego zazdrosc i tyle.
2. Panowie i Panie czy znacie kogokolwiek kto właczy sobie „gnioty” Pendereckiego i bedzie tego słuchał dla przyjemnisci?? Ja nie znam nikogo. Dlatego tworczośc Pendereckiego nie jest mediala to jest muzyka mocno wyśrubowana w swoim zrozumieniu ( niekoniecznie dlatego, ze jest genialna).

Dr.Marcin napisał:
[quote]Niestety jeszcze nam bardzo daleko do krajów bardziej rozwiniętych,gdzie społeczeństwo jest muzycznie tak dobrze wyedukowane ,że im się nie wciśnie byle czego.[/quote]

1. Tu się zdecydowanie zgodze pomimi iż nie przeceniał bym „innych” krajów pod względem i wyedukowania muzycznego. Jak najbardziej takie kraje jak Niemcy, Austria Francja, Skandynawowie reprezentuja sobą dość wysoki poziom „kultury” w rozumieniu wszelakim i …na tym koniec… co sobą reprezentują amerykanie, włosi, hiszpanie ? Panowie przeciez to z Ameryki oraz z Europy pochodzą wszystkie Britney spears, Justiny Timberlake’y rapy, techno inne rozrywkowe pożal się Boże wynalazki. Gdybyście tylko w pełni zaakceptowali fakt, że poziom muzyki Rubika nieukrywając bije na głowe wyżej wymienione przezemnie twory muzyki rozrywkowej to czy można stwierdzić, że Rubik robi chłam??

To jest kolejny polski stereotyp, że cały zachód tak bardzo kocha kultury „wysoką”, że tandetą się nie zajmuja. Nic bardziej mylnego. Takim samym stereotypem jest stwierdzenie, że w Polsce się dużo pije. Cała Europa chla na umór tylko używają do tego albo wina albo piwa. Ale odbiegłem troche od tematu…

Generalnie, chcę stwierdzić, pewien fakt który jest notorycznie pomijany i niezauważony. Główną tematyką muzyki Piotra Rubika jest tematyka biblijna, teksty czerpane oraz wzorowane na bibli. Pewne przesłanie ściśle religijne. Przesłanie o miłosci, nadzieji, wierze i tak się zastanawiam …….kto wie, czy to własnie ten element pierwiastka „wiary”, dla większosci ludzi umożliwia im odczucie pewnej radość płynącei z tej muzyki …….. i może własnie TO tak bardzo skłania ludzi do kupowania płyt Rubika oraz słuchania jego muzyki…..

…..Pomyślcie nad tym chwile…..

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?