Re: CZEGO SŁUCHACIE

MarcinW
Członek

ze wspomnianej przez Trumpette płyty Roya Hargroove’a polecam też kawałek Star Eyes 😉
no i płytę Habana, również Roya Hargroove’a

ostatnio słucham sporo latynoamerykańskiej muzyki, wymienię kilku wykonawców:
Paquito D’Rivera, Arturo Sandoval (i tych dwóch panów w zespole Irakere), Gonzalo Rubalcaba, Michele Camilo, Chano Pozo, Tito Puente itd…

jakoś latem 2005 odkryłem nowoorleański funk za sprawą przypadkowo ściągniętego kawałka gruby Rebirth Brass Band – polecam
z tego rodzaju bardzo interesujące też są Dirty Dozen Brass Band oraz wspominany już zespół Younblood Brass Band

jeśli już przy funku jestem to wspomnę o Hebiem Hancocku i jego płytach z lat siedemdziesiątych, zwłaszcza Head Hunters, na której jest słynny Chameleon (polecam posłuchać również w innych wykonaniach, np. Maynarda Fergusona, Nicholasa Paytona – to moeje ulubione, czy Michała Urbaniaka)

oczywiście chameleon to nie jedyny przebój Herbiego, niezłe są też Watermelon Man i oczywiście Cantaloupe Island
widziałem ostatnio w Blue Note w Poznaniu projekcję DVD z koncertu, gdy z Hancockiem grał Freddie Hubbard i po prostu oniemiałem… już sobie zapuściłem ten filmik na emulu ;> GORĄCO POLECAM

jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę 😉

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?