Odpowiedź: Wybór istrumentu…

#9486
alen
Członek

Jeżeli chodzi o Jupitera to jest prawdą iż „powoli” zwiększa się potencjał tej marki (ogólnie instrumenty dęte). Tuby są w miarę dobrej jakości jak za taką cenę (nowe od 9tysięcy – do około 15tysięcy. Mówimy oczywiście o tubach w B i instrumentach nowych , bo z używanymi może być ciężko ze względu na to iż jest to marka stosunkowo młoda na rynku polskim). Jednym z niewielu mankamentów tub Jupitera jest dosyć cienka blacha , podatna na zbyt mocne dociskanie np. palcem 😛 . Rekompensowana przez brzmienie i wentyle tłokowe – chociaż w przypadku tłoków słyszałem różne opinie 🙂

Innym dobrym wyborem są tuby B&S-a – niemiecka solidna konstrukcja, niestety nowe są „ciut” droższe, ale za to jest dużo używanych na rynku.

Cerveny to także dobry wybór wśród Tub z systemem rotacyjnym, np. Modele 693-4PRZX oraz 783-4RX oba kompaktowe , dobrze układające się w dłoniach 😛 w granicach 14 tysięcy nowe, ale także dosyć łatwo spotkać używane znacznie tańsze.

Pozostał jeszcze Weltklang – tej marki to chyba przedstawiać nie trzeba :), niemiecka produkcja, bardzo dużo używanych instrumentów na rynku. A cena używanych ,w dobrym stanie wacha się pomiędzy 3-5 tysięcy. Wadą , przynajmniej dla mnie jest to że jest to tuba masywna.

A co do sklepu zygmunt music concept, polecam jeżeli miałbyś na uwadze zakup nowego instrumentu – konkurencyjne ceny, fachowa obsługa właściciela sklepu i ogólnie warto 🙂

Pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?