Re: Tuba z 6-ma wentylami?

Anonim
Gość

hej Filipie ja jestem tubista (bynajmniej sie ucze :-D) takze bylem na koncercie THE MNOZIL BRASS w Radzionkowie szczerze powiedziawszy moge sie mylic ale wydaje mi sie ze ten tubist a raczej jego tuba miale 7 klapek…… 4w prawej i 3w lewej + klapa korakcyjna(to jak to nazwales kraglik-suwak) zastanawiam sie nad firma ktora wyprodukowala ten instrument (moze to ta firma co ich sponsoruje choc na wystawie nie widzialem zadnej tuby, na pierwszy rzut oka wyglada jak BS ale coz mylic sie to rzedz luzka :-() a wracajac do mysli przewodniej w moim malenstwie mam 5 wyentyli + klapa korekcyjna. 4 wentyle w prawej i 1w lewej + klapa korekcyjna. ten jeden wentyl w lewej rece obniza dzwiek o ton czyli o tyle samo co pterwszy wntyl w prawej rece ale……. dzieki klapie korekcyjnej ktora JEST kraglikiem wentyla w lewej rece i mozna ja czynnie wsuwac i wysuwac za pomoca dodatkowej klapki mozna obnizyc dzwiek o dodatkowe 0,5 a nawet wiecej tonu. Jest to przydatne zwlaszcza w niskim rejestrze np. moje FIS kontra jest cholernie wysokie ale……. obnizajac go na ustach i dodatkowo na klapie korekcyjnej to przy dobrych lotach ten dzwiek zastroi 😎 Oj moze troszke sie rozpisalem, jesli wynikna jakies niejasnosci a racji tego ze zakopalem sie we wlasne slowa to prasze o korekte 😀 POZDRAWIAM

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?