Re: Co się dzieje?? ;(

#1903
Adam
Participant

Witaj Marcin,

Rozwój tego jak i innych forów w internecie „zwłaszcza” w Polsce wygląda tak jak wygląda. jest to chyba uwarunkowane tym że nasz kraj jest ciągle w dalekim zaścianku jeżeli chodzi o granie i nauczanie w porównaniu do krajów nieco bardziej „cywilizowanych”. Ciągle nie umiemy pójść na koncert i posłuchać muzyki po czym powiedzieć wykonawcom że grali super i fajnie że mieli przy tym sporo zabawy.
Nie docenia się wysiłku jaki ktoś włożył w przygotowanie danego dzieła. W szkołach nie naucza się młodych adeptów przyjemności z gry… naucza się tylko kolejnych „wymogów”.
Może też dlatego to jest problem juz od kilku pokoleń takiego zamknięcia w sobie całej „magicznej” wiedzy jaka się kryje w tym naszym cudowyn sporcie jakim jest muzyka.
Wiele razy słyszałem od profesorów, instrumentalisów że jest zainteresowanie BRASSerwisem, ludzie świetnie grający i mający ogromną wiedzę boją się jednak pisać cokolwiek gdyż jak to w Polsce bywa narażą się na ewentualną krytykę.
Tak na chwilę obecną jest ale niebawem się zmieni… tak było też w innych krajach, jednak efekt końcowy jest obiecujący. Wystarczy poczytać zagraniczne fora.

Dlatego też jestem za tym aby kazda osoba mająca coś do powiedzenia w temacie „kolorowych” trąbek, grania, muzykowania etc. pisała o tym.
Dziś kazdy myślący lepiej, gorzej, inaczej może zostać z krytykowany… ale za jakiś czas osoba która krytykowała dane stwierdzenie może się obudzić i stwierdzić że w tamtej wypowiedzi było coś słusznego.

Każdy z nas jak był młody popełniał błędy, „gadał głupoty”, nie liczył się ze zdaniem innych… z czasem to przemija i ludzie zaczynają dojrzewajć.

Jesteśmy w trakcie ewolucji/transformacji myślenia muzyków.
Każde nowości wymagają czasu, zrozumienia i przemyśleń.

Bierzmy czynny udział w rozwoju naszej społeczności muzyków !

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?