Re: Co sądzicie o tym nagraniu?

#8541
vafer
Członek

Witam,
na początku stwierdzę (nie ja jeden), że Wilamowice na tle polskich OSP prezentują się znakomicie, nagrania mówią same za siebie, kapela brzmi świetne, zawodowo i obecnie jest to naprawde najlepsza orkiestra OSP w kraju. Tak jak powiedział jeden z przedmówców, niejedna orkiestra wojskowa chciala by miec takich muzyków.
W temacie orkiestr dętych siedzę grubo od ponad 10lat i nie jest zadną tajemnicą, że orkiestry te posiłkują się zawodowcami albo rodzimymi albo poprzez wynajęcie (stosownie do budzetu). Uwazam, ze nie jest to zle(w granicach rozsądku) gdyz podnosi poziom i daje wiele prawdziwym amatorom. Niech wiec sobie orkiestra z Wilamowic wynajmie i 100 filharmonistów, jakie to ma znaczenie… Spotykamy sie wszyscy na koncertach, przegladach i imprezach po to by posluchac swietnej muzyki (a im wyzszy poziom tym lepiej), pobawić się, nauczyć się czegoś, nawiązać kontakty a nie po to by komuś zazdrościć, niezdrowo rywalizować czy poprzez brak dystansu nerwowo reagowac na kazda krytyke czy uwage. Co do Wilamowic to… każdy kto choc troche oscyluje w tematach orkiestr detych, muzyki detej szerzej pojetej i poslucha brzmienia owej orkiestry pozna po pierwszych nutach, ze amatorzy są tu w zdecydowanej mniejszości. I bez urazy dla amatorów zapaleńców ale musialoby być fenomenem istnienie malenkiego miasteczka w ktorym powiedzmy urodziloby sie 60 muzykow amatorow, ktorzy nie mieliby nic do roboty tylko grac po kilka godzin dziennie i brzmieliby lepiej niz absolwenci WLM z Gdanska. Niech wiec pan PUSEK ma choc troche poszanowania dla obeznanych w temacie i myslacych logicznie, bo to co brzmi od Wilamowic rozumie sie samo przez sie, i niech nie probuje ludziom wmawiac, ze tam grają sami amatorzy od ciezkiej pracy. Realia zycia znamy wszyscy. Zawodowa pomoc jest czesto potrzebna i nikt tego nie krytykuje. Dla mnie jako sluchacza Wilamowice graja świetnie i niech tak zostanie, ich sprawa jakimi silami to robią. A skoro grają dobrze to, poslucham Star Wars’ow raz jeszcze. Pozdrawiam wszyskich serdecznie!
Vafer

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?