Odpowiedz na: Układanie ust

#16823
patrykbrass
Członek

Witam,

chciałem się odnieść do waszej rozmowy na forum. Czytam, że Janko 943 zadał bardzo sensowne pytanie ale jak to zawsze w tej kwestii jest problem uzyskać dobrą radę. Co do układania ust nie ty jeden masz problem. Jednym wychodzi to naturalnie, a inni muszą nad tym pracować, aby w końcu osiągnąć sukces.

Jeśli jest problem natury fizycznej układania warg, to kolego stach1233 myślenie o pięknym dźwięku nic nie da. Należy zlokalizować przyczynę od razu, bo budowanie układu na rozważaniach filozoficznych może tylko zaszkodzić, a nie pomóc. Jeśli chodzi o radę jaką mogę dać osobom z takim problemem, to przede wszystkim najważniejsza grupa mięśni, która powoduje defekty brzmienia, skali i kondycji znajduje się w ustniku i tych mięśni należy pilnować podczas różnych ćwiczeń. Jeśli te mięśnie prawidłowo pracują pod ustnikiem, to nie będzie problemu z pozostałymi, które znajdują się po za obręczą( one w ramach treningu będą  stawały się  coraz silniejsze). Wiadome jest, że silne mięśnie, które uczestniczą w graniu ułożone są w pozycji kącików jakbyśmy się smucili. Jeśli kąciki  uciekają do góry to na pewno w ustniku mięśnie się rozjeżdżają, a dolne mięśnie powinny utrzymywać układ i nie pozwolić górnym na uciekanie, bo wtedy stworzy nam się za duża szczelina między mięśniami w ustniku, a w tedy tylko same defekty kondycyjne, skalowe i dźwiękowe. Na zewnątrz powinno to wyglądać im wyżej gramy tym nasze mięśnie wargowe chowają się,  jednocześnie kąciki są cały czas w dole. Tak pracują aparaty gry u wszystkich dobrych trębaczy. Fakt jest też taki, że jak komuś wychodzi wszystko niech nic nie zmienia nawet jeśli mięśnie będą uciekały do góry, a trąbkę będziecie trzymali jak Nakariakov. Ale jeszcze nie widziałem trębacze, któremu układ uciekał do góry. Nawet Nakariakov mimo niskiego kąta ułożenia trąbki ma prawidłową pracę układu warg. Więc drodzy jeśli coś nie wychodzi mimo tego, że walczycie już dosyć długo należy zmienić sposób myślenia w grze. Chyba, że szczęście dopisze i sam się wyeliminuje.

 

 

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?