BRASSerwis.pl patronem medialnym VIII Międzynarodowego Konkursu Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku

Miło nam poinformować, że nasz portal objął patronat medialny nad VIII Międzynarodowym Konkursem Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku. Konkurs organizowany jest co 3 lata i należy do największych tego rodzaju imprez w Europie. Skierowany jest do muzyków z całego świata, przede wszystkim do studentów uczelni muzycznych oraz artystów czynnych zawodowo, grających na instrumentach dętych blaszanych: trąbce, rogu, puzonie i tubie, których wiek w dniu rozpoczęcia konkursu nie przekracza 30 lat (tj. urodzonych po 2 maja 1987 roku).

Program konkursu wymaga od uczestników przygotowania utworów umożliwiających wszechstronną prezentację warsztatu wykonawczego i walorów osobowości artystycznej. W finale uczestnikom towarzyszy orkiestra symfoniczna, co dla większości z nich stwarza niepowtarzalną możliwość występu w charakterze solisty współpracującego z takim zespołem. Międzynarodowy zasięg konkursu to możliwość konfrontacji dokonań wykonawczych w różnych ośrodkach kształcenia. Konkurs od początku był terenem, na którym spotykali się młodzi muzycy z Europy Zachodniej z wykonawcami z Rosji, Białorusi, Ukrainy, krajów bałtyckich oraz ostatnio USA, Japonii, Korei Płd., a nawet Mongolii. Ich produkcje ocenia międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą najbardziej renomowani artyści i pedagodzy, głównie z krajów Unii Europejskiej.

Szczegółowy harmonogram Konkursu:

2-3.05.2017 Przesłuchania I etapu (Sala Koncertowa w budynku żółtym oraz – w przypadku dużej liczby zgłoszeń – Sala Kameralna w budynku czerwonym)

4-5.05.2017 Przesłuchania II etapu; Koncert Jurorów (Sala Koncertowa w budynku żółtym)

6.05.2017 Przesłuchania III etapu – finał z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod dyr. Zygmunta Rycherta; Koncert laureatów (Sala Koncertowa w budynku żółtym)

Wydarzenia w ramach Konkursu są skierowane do wszystkich zainteresowanych melomanów, zwłaszcza z Trójmiasta i okolic, a także – z racji długiego weekendu majowego – turystów z Polski i ze świata. Jako że na konkursowej estradzie pojawią się też studenci gdańskiej Akademii Muzycznej, z pewnością liczyć będą na  obecność i przychylność publiczności.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziesz w naszym kalendarzu. Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia udziału w konkursie można wysyłać do 6 marca br.

Więcej na temat: gdańsk, instrumenty dęte blaszane, konkurs, Puzon, Tuba, waltornia

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?