Warszawski Kwartet Puzonowy

Warszawski Kwartet Puzonowy – to zespół utworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Idea wspólnego muzykowania zrodzona jeszcze podczas studiów, zaowocowała I-szą nagrodą zdobytą przez muzyków na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy. Członkowie Kwartetu na codzień związani są z czołowymi warszawskimi orkiestrami – m.in. „Sinfonią Varsovia”, Polską Orkiestrą Radiową i Orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej. Mimo krótkiego stażu artystycznego Kwartet zdążył zdobyć sobie uznanie publiczności i krytyki, wystepując z powodzeniem na ogólnopolskich festiwalach muzycznych w Warszawie – „Letnie wieczory muzyczne w Dziekance” , Toruniu – „Muzyka i architektura”, czy Słupsku – „Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej”.
Repertuar zespołu jest wszechstronny i zróżnicowany – członkowie kwartetu z jednakową swobodą wykonują zarówno renesansowe utwory Thomasa Morleya i braci Gabrielich, dzieła Bacha, Haendla i Haydna, muzykę romantyczną jak i kompozycje XX-wieczne. Do programów swych występów włączają utwory przeznaczone w oryginale na ten sklad instrumentalny, jak i opracowania oraz wirtuozowskie transkrypcje, nie stroniąc od przebojów musicalowych, słynnych tematów filmowych i standardów muzyki rozrywkowej.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?