Varsovia Brass Quintet

VARSOVIA BRASS QUINTET
– to grupa pięciu absolwentów wyższych uczelni artystycznych – pasjonatów muzyki wykonywanej na instrumentach dętych blaszanych. Na co dzień muzycy współpracują z najlepszymi orkiestrami w kraju i za granicą. Niezwykłe możliwości brzmieniowe i repertuarowe jakie daje kwintet blaszany, zainspirowały muzyków do działalności kameralnej oraz do kreowania własnych projektów.

Zespół angażuje do swych koncertów solistów instrumentalistów, śpiewaków i wokalistów, a także aktorów i zespoły chóralne. Doskonały warsztat oraz doświadczenie gwarantują wysoki poziom artystyczny i niezapomniane wrażenia.

Zespół tworzą :

OSTAP POPOVYCH – trąbka, flugelhorn, trabka piccolo
DAMIAN MARAT( FILIP MAZUR ) – trąbka, flugelhorn,
JACEK JUSZCZAK – waltornia (manager),
JAKUB MASTALERZ – puzon,
LUBOMIR MULIK – tuba.

Zespół powstał z inicjatywy waltornisty Jacka Juszczaka, który jest szefem i menagerem grupy do dnia dzisiejszego. Jest on absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie rogu, a jako stypendysta tej uczelni oraz Ministra Kultury ukończył także Podyplomowe Studium – Menedżer Kultury w WSUS w Poznaniu. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako instrumentalista, aranżer, kameralista i muzyk sesyjny. Specjalizuje się także w grze na rogu naturalnym.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?