Tomasz Kuboń

Urodzony na Śląsku w 1986 roku. Naukę gry na waltorni rozpoczął w wieku 13 lat w klasie waltorni Gotfryda Włodarza w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu, którą ukończył z wyróżnieniem w 2005 roku. W międzyczasie w latach 2000-2003 był członkiem Youth Musicians International Symphony Orchestra, z którą odbył szereg koncertów występując m.in. w Austrii, Słowenii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Macedonii, na Węgrzech.

Od października 2005 roku jest studentem Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu (Austria) w klasie waltorni prof. Radovana Vlatkovica, której dyplom z wyróżnieniem otrzymał w czerwcu 2009 r. W tym samym roku w ramach programu wymiany studentów Erasmus studiował na Norweskiej Akademii Muzycznej w Oslo, w klasie waltorni i kameralistyki prof. Fr?ydis Ree Wekre. Od października 2010 jest także studentem w klasie mistrzowskiej (Konzertexamen) w Wyższej Szkole Muzycznej w Würzburgu (Niemcy) u prof. Wolfganga Gaaga.

Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich, warsztatach i sympozjach w USA, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Norwegii oraz zajęciach prywatnych u m.in.: Hermanna Baumanna, Stefana Dohra, Stefana Jezierskiego, Fr?ydis Ree Wekre, Lowella Greera oraz Ericha Penzla.

Był uczestnikiem Pacific Music Festival w Sapporo (Japonia), Hot Spring Music Festival (USA) członkiem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Unii Europejskiej, wykonując muzykę symfoniczną i kameralną pod batutą, m.in. Fabio Luisi, Jun Merkel, Vladimir Ashkenazy, występując na festiwalach jak np. BBC Proms (Londyn), Young Euro Classic (Berlin), Herbsttöne (Salzburg).

Współpracuje m.in. z BR-Münchner Rundfunkorchester, Salzburger Kammersolisten, Symphonisches Orchester Zürich, Bläserphilharmonie Mozarteum Salzburg, dokonując z powyższymi zespołami nagrań na rogu współczesnym oraz historycznym (naturalnym) dla rozgłośni Radia Bawarskiego w Monachium (Bayerischer Rundfunk).

W styczniu 2009 został laureatem konkursu o stypendium Yamaha Music Austria we Wiedniu. W lipcu tego samego roku zajął 2. miejsce na międzynarodowym konkursie waltornistów w Telfs (?Internationale Horntage? Tyrol, Austria).

Od stycznia 2010 jest członkiem orkiestry akademii Orffa, działającej przy rozgłośni Radia Bawarskiego w Monachium, wykonując muzykę symfoniczną, kameralną i sceniczną Carla Orffa.

Do zainteresowań Tomasza należy także muzyka kameralna. Od 2009 roku jest stypendystą towarzystwa Villa Musica w Mainz, gdzie koncertuje regularnie jako kameralista.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?