Tomasz Bińkowski

[schema type=”person” description=”Artysta urodził się w 1969 roku w Łodzi. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w Podstawowej Szkole Muzycznej, a na waltorni – w Państwowym Liceum Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Średnią szkołę ukończył w 1989 roku w klasie prof. Jana Jeżewskiego i w tym samym roku rozpoczął studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F.Chopina, również w klasie prof. Jana Jeżewskiego.

Już podczas studiów współpracował z wieloma warszawskimi orkiestrami i zespołami kameralnymi, m.in. Zespołem Kameralistów Polskich Camerata Vistula, Ensemble de Narol, Polską Orkiestrą Radiową oraz Sinfoniettą Cracovią, z którą związany jest na stałe do dzisiaj. Na początku lat 90. rozpoczął pracę w Sinfonii Varsovii, równocześnie będąc pierwszym waltornistą w Warszawskiej Operze Kameralnej. W tym czasie często koncertował z orkiestrami: Menuhin Festival Orchestra pod dyrekcją Lorda Yehudi Menuhina oraz Penderecki Festival Orchestra pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Od 1998 roku jest pierwszym waltornistą w międzynarodowej orkiestrze Philharmonie der Nationen pod dyrekcją Justusa Frantza.

Jest jednym z założycieli kwintetu instrumentów dętych blaszanych Chamberbrass, a także pierwszym waltornistą – solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.” name=”Tomasz Bińkowski”]

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?