Stefan Schulz

Stefan Schulz początkowo grał na waltorni, później przeniósł się na puzon. Studiował w Berlinie i Chicago. Zanim został członkiem Filharmonii Berlińskiej, był od 1993 do 2002 basowym puzonistą berlińskiego zespołu Staatskapelle. Od 1996 do 2002 grał w Bayreuth Festival Orchestra.

Początki jego pracy pedagogicznej: najpierw jako mentor orkiestry Akademii Staatskapelle Berlin i wykładowca w Akademii Muzyki i Teatru w Hanowerze. Od 2000 do 2004 wykładał jako visiting professor w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie. Od lata 2004 roku, Stefan Schulz jest profesorem na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie.

Występował jako solista z orkiestrami na całym świecie, między innymi z berlińską Rundfunk Sinfonie-Orchester, Aarhus Symphony Orchestra, Columbus Symphony Orchestra, Staatsorchester Wiesbaden, z filharmoniami: drezdeńską, hamburską, wiedeńską. Był gościem niemieckiego Brass Ensemble. Wraz z Josephem Alessim, Michelem Bequetem i Jorgenem van Rijenem założył World Trombone Quartet.

Artystyczna przyjaźń połączyła Stefana z saksofonistą Danielem Schnyderem. Można ich usłyszeć razem na płycie „Heandel In Harlem”. Jego solowe płyty zostały wydane przez szwedzką wytwórnię BIS: „Heandel In Harlem” oraz „Berlin Recital” zawierający muzykę takich kompozytorów jak Johannes Brahms, Jan Sandström i Stjepana Šulek. Jego druga solowa płyta „Around the World” wypełniona jest muzyką Bacha, Vivaldiego i Schnyder.

Stefan Schulz gra wyłącznie na instrumentach firmy Antoine Courtois

Jako przykład możemy wysłuchać fragmentu jego koncertu

Strona artysty: http://www.stefanschulztrombone.com/

 

Więcej na temat: Aarhus Symphony Orchestra, Around the World, Columbus Symphony Orchestra, Daniel Schnyder, Heandel In Harlem, Rundfunk Sinfonie-Orchester, Staatsorchester Wiesbaden, Stefan Schulz

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?