Stanisław Dziewior

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach klasie w trąbki doc. A.Miczki.

Podstawowym nurtem Jego działalności artystycznej jest praca w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą związany jest od 1980 roku pełniąc obecnie funkcję trębacza solisty oraz kierownika grupy trąbek.

Jako muzyk tej orkiestry wziął udział w ponad stu tournee koncertowych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji, występując w wielu renomowanych salach koncertowych i podczas znaczących festiwali muzycznych.

Koncertował pod batutą znakomitych dyrygentów, takich jak min: L.Bernstein, Ch.Eschenbach, K.Masur, L.Maazel, S.Skrowaczewski.

Z NOSPR nagrał dla potrzeb archiwalnych Polskiego Radia min. Koncert na trąbkę i orkiestrę A.Arutuniana , Koncert gotycki na trąbkę i orkiestrę A.Panufnika oraz Koncert na 7 instrumentów dętych F.Martin .

Jako solista występował min. z NOSPR, Sinfoniettą Cracovią, Filharmonią Śląską, Orkiestrą Aukso.

Bierze udział w licznych festiwalach muzyki kameralnej i organowej wykonując dzieła kompozytorów epoki Baroku.

Jest wykładowcą kursów i warsztatów metodycznych. Uczestniczy w pracach jury konkursów i przesłuchań oraz prowadzi działalność konsultacyjną w klasach trąbki szkół muzycznych I i II stopnia

Jego studenci są laureatami wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów.

Jest organizatorem i kierownikiem artystycznym odbywającego się w Cieszynie Śląskiego Zlotu Trębaczy.

źródło: http://www.am.katowice.pl/?a=akademia_biografia&id_item=270

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?