Sławomir Cichor

Urodzony 1.08.1978 r., jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, które ukończył, z wyróżnieniem, w klasie trąbki prof. Igora Cecocho. Naukę kontynuował na studiach podyplomowych w tej samej uczelni. Umiejętności uzupełniał uczestnicząc w kursach i lekcjach, u takich pedagogów jak: Crispian Steele Perkins, James Thompson, Reijer Dorresteijn, Matthias Kamps, Gabriele Cassone, Sergiej Nakariakow, Richard Stoelzel, Bo Nilsson, Robert Frear, Jose Chafer Mompo. Podczas studiów uczestniczył w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (Paryż, Praga). Jest laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (1996 r. III nagroda, 1999 r. II nagroda,) Ogólnopolskiego Konkursu Dętych Zespołów Kameralnych w Warszawie (2005 r. I nagroda ) i finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawców Muzyki XX w. (2000 r.).

Głównym profilem działalności artystycznej Sławomira Cichora jest praca w charakterze muzyka orkiestrowego, którą rozpoczął od udziału w tournée, założonej przez Krystiana Zimermana, Polish Festival Orchestra (1999 r.). Kolejne etapy w życiu zawodowym artysty to praca w Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej (2000 r.) oraz stała współpraca z Sinfonią Varsovią (2000-2003). W latach 2003-2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie jest zatrudniony jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej. W ciągu 13 lat działalności orkiestrowej uczestniczył w tournée koncertowych: w Austrii, Niemczech, Czechach, Belgii, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Litwie, Rosji, Rumunii, USA, Japonii, Korei Południowej, Brazylii, Argentynie i Urugwaju. Brał udział w nagraniu ponad 20 płyt z muzyką: G. Mahlera, L. Janačka, K. Pendereckiego, K. Szymanowskiego, M. Karłowicza, W. Lutosławskiego, F. Chopina. Jako solista występował w Polsce, Holandii, Niemczech i USA, między innymi z C. Steele-Perkinsem, R. Stoelzelem, P. Benistonem, I. Cecocho.

Działalność kameralna Sławomira Cichora obejmuje pracę w zespołach Wratislavia Trumpet Consort oraz Varsovia Brass Quintet, z którym nagrał płytę Voice and Brass. Od dziesięciu lat zajmuje się wykonawstwem muzyki dawnej na historycznej trąbce. W tym okresie współpracował z zespołami: Warszawska Opera Kameralna, Concerto Polacco, La Tempesta, Dolnośląska Orkiestra Barokowa, Orkiestra Liryczna, Musica Florea (Praga), Kapela Jasnogórska. W ramach projektu Jasnogórska Muzyka Dawna dokonał wielu premierowych nagrań muzyki kompozytorów polskich.

Działalność pedagogiczną rozpoczął w 2000 r. (praca na stanowisku wykładowcy w Akademii Muzycznej we Wrocławiu). W 2002 r. wygrał konkurs i rozpoczął pracę jako asystent we wrocławskiej uczelni. Od 2006 r. jest zatrudniony w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w 2010 r. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Jego uczniowie i studenci (prowadzeni razem z prof. Igorem Cecocho) zdobyli wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: Grand Rapids, Brno, Dąbrowa Górnicza.

Sławomir Cichor wykładał na międzynarodowych kursach w Enschede i Grand Rapids. W 2013 roku będzie prowadził zajęcia w ramach dorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez International Trumpet Guild. Jako juror brał udział w pracach jury konkursów ogólnopolskich (Kalisz) i międzynarodowych (Enschede, Grand Rapids). Jest autorem kompozycji na trąbkę i zespoły trąbkowe. Jego utwory wykonywane były na festiwalach w Polsce (Lubsko, Wrocław, Warszawa, Święta Lipka, Bytom, Gostynin, Legnica) i zagranicą (Enschede, Detroit, Murcia).

W roku 2011 otrzymał nagrodę rektora Akademii Muzycznej w Łodzi za osiągnięcia pedagogiczne i artystyczne.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?