Sergei Nakariakov

Sergei Nakariakov pomimo młodego wieku, przełamał już wiele schematów rządzących światem klasycznej trąbki. Nazwany „Paganinim trąbki” przez fińską prasę; odkrył wyjątkowy język muzyczny, którego nie można postrzegać tylko na poziomie zadziwiającej wirtuozerii. Jego repertuar zawiera nie tylko cały szereg oryginalnej literatury na trąbkę; lecz rozszerzony jest o wiele fascynujących transkrypcji, w których doszukuje się nowego znaczenia muzycznej ekspresji. Jednocześnie lansuje flügelhorn jako ważny instrument na estradach. Jego obecny CD nagrany dla Teldec – dla którego wyłącznie nagrywa od 15 roku życia – jest stosownie nazwany „NO LIMIT” i zawiera utwory nagrane z Philharmonia Orchestra pod dyrekcją Vladimira Aszkenazy`ego – nadzwyczajny szereg transkrypcji romantycznych utworów Saint-Saensa, Czajkowskiego, Brucha, Masseneta i Gershwina.

Urodzony w Gorky 1977 roku, Sergei rozpczął grę na fortepianie gdy był małym chłopcem. Wkrótce zmienił jednak instrument na trąbke po wypadku – w roku 1986- który uniemożliwił jego dalszą edukację na fortepianie. Wiele przekazał mu ojciec Mikhail Nakariakov, z którym współpracował od samego początku.

Od 10 roku życia stał się znaną postacią wielu konkursów dla młodych muzyków w St.Petersburgu; a w 1991 roku odniósł wielki sukces na “Ivo Pogorelich Festiwal” w Bad Wörishofen. W sierpniu tego samego roku zadebiutował z Litewską Orkiestrą Kameralną na fesiwalu w Salzburgu a rok później był gościem ”Schleswig – Holstein Musikfestival” na którym otrzymał nagrodę „Prix Davidoff” . Od tego czasu pojawia się w wielu znaczących ośrodkach muzycznych, wliczając „Hollywood Bowl” w Los Angeles, „Lincoln Centem” w Nowym Jorku, „Royal Festival Hall” i „Royal Albert Hall” In Londynie. Występował na festiwalach prawie we wszystkich krajach Europy. Każdego roku kilka tygodni spędza na koncertach w Japoni a coraz częściej gości też jako solista w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Współpracuje z najlepszymi muzykami, orkiestrami i dyrygentami. Jego międzynarodowy kalendarz koncertowy zawiera koncerty na całym świecie, zarówno z orkiestrą jak i recitale, podczas których towarzyszy mu na fortepianie siostra Vera Nakariakova.

13. Października 2002 Sergei Nakariakov otrzymał nagrodę “ECHO Klassik Award ZDF”; jako instrumentalista roku od Niemieckiej Akademi Fonograficznej.

Dyskografia Sergeia Nakariakova stworzona z TELDEC CLASSICS INTERNATIONAL (WARNER) zyskała uznanie zarówno wśród zachwyconej publiczności jak w oczach krytyków. Zawiera ona oprócz najbardziej znanych koncertów na trąbkę również dwa albumy recitali z wirtuozowską muzyką Bizeta, Paganiniego, de Falli, Gershwina i Rimskiego-Korsakova. Płyta „Elčgie” , z pianistką Verą Nakariakovą, zawiera transkrypcję na trąbke i fortepian wybranych najpopularniejszych utworów na głos i fortepian. „Concertos for Trumpet” przedstawia transkrypcje na trąbkę lub flügelhorn koncertów na instrumenty smyczkowe Haydna, Mendelssohna i Hoffmeistera. Francuski magazyn: „Repertoire” dał jej najwyższą note: „R10 – Coup de foudre”. „NO LIMIT” został nagrodzony przez RTL d’Or. „From Moskau with love…” z rosyjskimi koncertami stał się światowym hitem roku 2001. Najnowsza płyta CD “Echoes from the past”, została właśnie wydana pod koniec 2002 roku.

SERGEI NAKARIAKOV gra na instrumentach ANTOINE COURTOIS PARIS źródło: http://www.nakariakov.com

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?