Robert Żelazko

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie u prof. R. Siwka oraz w Hochschule für Musik und Theater w Hannoverze u prof. Jonasa Bylunda. Przez ok. 10 lat pobierał prywatne lekcje u Ardasha Marderosian, solowego puzonisty Lyric Opera w Chicago.

Uczestniczył w wielu klasach mistrzowskich znakomitych puzonistów, takich jak: Christian Lindberg, Joseph Alessi, Jay Friedman, Dany Bonvin, Jessica Gustavsson, Jorgen van Rijen.

Jest finalistą Smith/Shires International Trombone Competition ITF w Las Vegas (USA, 2007) oraz finalistą IV Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Gdańsku (2005). Dwukrotnie zajął III miejsce w konkursie w Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie (2003, 2006). Był członkiem oktetu puzonowego w Hannoverze, z którym zajął I miejsce w Emory Remington Trombone Choir Competition ITF w Birmingham (2006).

Od najmłodszych lat grywał w orkiestrach, m.in.: Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestrze Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie, Staatsoper Hannover, Göttingen Symphonie Orchester, Teatro Municipal w Santiago de Chile, Sinfonia Varsovia.

Ma na swoim koncie wspólny koncert z Christianem Lindbergiem i Håkan Hardenbergerem podczas 39. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Sierre (Szwajcaria, 2002). Jako członek oktetu puzonowego „Jonas Bylund and his Trombone Circus” koncertował w Niemczech, Szwecji, Anglii i Polsce oraz nagrał płytę (2010). Od października 2007 do sierpnia 2011 r. był pierwszym puzonistą Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki w 2004 r.
Obecnie jest asystentem w klasie puzonu w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?