Richard Carson Steuart

Richard Carson Steuart urodził się w 1956 roku w Weyburn, w Kanadzie. Karierę rozpoczął od nauki w Państwowym Konserwatorium i licznych występów w rodzinnym mieście Regina, jak również występów w ramach N.Y.O. (Orkiestry Symfonicznej Kanadyjskiego Związku Młodzieży) w Vancouver i Toronto.

W wieku 16-tu lat został mianowany na trębacza solowego Orkiestry Symfonicznej w Reginie. W tym samym czasie otrzymał także posadę wykładowcy przedmiotów: trąbka i muzyka kameralna na tamtejszym Uniwersytecie. W wieku lat 20-u był solowym trębaczem Canadian Chamber Orchestra (Kanadyjska Orkiestra Kameralna). Po zwycięstwie w „CBC Music Competition” (Konkurs Radia i Telewizji Kanadyjskiej Korporacji Radiowej) w 1976 roku został wyróżniony przez Canadian Arts Counsil (Kanadyjska Rada Artystyczna) licznymi stypendiami. Dzięki tym stypendiom mógł kontynuować naukę przy solowych trębaczach w Canadian Brass Quintett, Philadelphia Orchestra, Metropolitan i New York Opera, Chicago Symphony Orchestra i w końcu przy Philip’ie Jones w Londynie.

Jako solowy trębacz Światowej Symfonicznej Orkiestry Młodzieżowej (Orchestre Mondiale des Jeunesses Musicales) przybył latem 1978 roku do Europy. W listopadzie tego samego roku został już solowym trębaczem niemieckiej opery „Deutsche Oper am Rhein” w Düsseldorf’ie a na początku roku 1979 został mianowany solowym trębaczem Bamberge Symphoniker – pracował tu do momentu mianowania go Docentem Trąbki i Muzyki Kameralnej w niemieckim Konservatorium für Musik der Stadt Würzburg w 1983 roku. Wraz z osobistościami różnych gatunków muzycznych, jak np.: Peter Herbolzheimer (Big-Band „Papst”) i Michel Le Grand („Hollywood” – światowej sławy komponista muzyki filmowej), Hans Zimmer („Oskar”), Konstantin wecker (autor tekstów), brał Steuart udział (w roli solisty) w różnych produkcjach filmowych i płytowych.

Richard Carson Steuart produkuje, w ramach własnej produkcji płyt CD „L a T r o m b a”, szeroki wachlarz płyt solowych jak i zespołowych od Baroku do Jazz’u. Obok innych europejskich wyróżnień dopiero zwycięstwo w „Internationaler ARD-Wettbewerb” (Międzynarodowy Konkurs Telewizji ARD) w 1980 roku w Monachium, jak i zwycięstwo w „Concours L’Exe de Musique Geneve” (Międzynarodowy Konkurs Muzyczny) w Genewie potwierdziły rang Richarda Carsona Steuarta w „Solotrompeter – Elite”(Międzynarodowa Elita Solowych Trębaczy).

W roku 1983 Richard Carson Steuart założył „M u n i c h B r a s s”- międzynarodowej sławy zespół, top-konstelacja niemieckiej sceny muzyki kameralnej w składzie:. Ruthard Göpfert (Tuba), Leszek Waskowski (Waltornia), Normand DesChenes (Saksofon, flet), Christy Belicki (Puzon), Peter Lawrence (Trąbka) i Richard Carson Steuart (Przewodnictwo).

Richard Carson Steuart zasłynął również w duecie SPANISH BLUE z Christianem Reichert’em (Gitara), którego repertuar rozciąga się od argentyńskiego Tanga, meksykańskiego Mariache, brazylijskiego Bossa Nova i Samby przez europejski impresjonizm po amerykański etniczny Jazz. Namiętność i tęsknota uosabiają się w dialogu introwersyjnej gitary i extrowersyjnej trąbki – razem tworzą niepowtarzalną, pełną emocji atmosferę.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?