Paweł Golec

Paweł Golec urodzony 19.02.1975 r.w Żywcu. Pochodzi z Milówki w Beskidzie Żywieckim. Lider zespołu Golec uOrkiestra i współzałożyciel zespołu Alchemik -Acoustic Jazz Sextet. Gra na puzonie, komponuje, śpiewa, pisze teksty, jest muzykiem sesyjnym.

Edukacje muzyczną rozpoczął już w trzeciej klasie szkoły podstawowej w Państwowej Szkole Muzycznej w Żywcu. Paweł uczył się grać na perkusji, marimbie, kotłach i wibrafonie. Przez trzy lata rozwijał muzyczną pasję i talent pod okiem mgr. Czesława Koniora.

W 1989 roku Paweł zdał egzaminy do Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Bielsku Białej.
Rozpoczął naukę gry na puzonie w klasie prof. Zdzisława Stolarczyka.

W Bielskim Liceum Muzycznym powstał zespół jazzowy (septet) – Straight Ahead w którym Paweł poznawał pierwsze standardy muzyki jazzowej, acid-jazzowej, funkowej i rozrywkowej. W miedzy czasie pod kierownictwem prof. Zdzisława Stolarczyka powstał kwartet puzonowy w którym to grali : Maciej Pietraszko ,Dariusz Sprawka (później zastąpił go Mariusz Płonka), Janusz Puzoń i Paweł Golec. Kwartet był wielokrotnie nagradzany na konkursach i zdobył uznanie na licznych festiwalach miedzy innymi:
– Festiwal Alkagram w Czechowicach Dziedzicach
– Przegląd Zespołów Kameralnych w Chorzowie
– Festiwal Muzyki Dawnej w Żywcu
– Festiwal Młodych Kameralistów w Radomiu
– Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych we Wrocławiu

Kolejny etap muzycznej edukacji to Akademia Muzyczna w Katowicach ,Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie prof. Bronisława Dużego (od 1995 r. do 2000 r.)

Już na pierwszym roku studiów wspólnie z grupą muzyków założył zespół o nazwie Alchemik Acoustic Jazz Sextet, który współtworzyli Grzegorz Piotrkowski (saksofon), Marcin Masecki (fortepian), Marcin Murawski (kontrabas), Robert Luty (perkusja), Łukasz Golec (trąbka), Paweł Golec (puzon).

W 1998 roku powstała Golec uOrkiestra, formacja muzyczna, która łączy muzykę Karpat z jazzem, popem i rock n rollem. Debiutancka płyta ukazała się we wrześniu 1999 r., a już w październiku Michała Urbaniak zaprosił Golec Orkiestrę do wspólnego projektu stworzenia piosenki na powitanie nowego millenium. Efektem wspólnej pracy Michała Urbaniaka i zespołu Golec Orkiestra można było później usłyszeć na Bielskiej Zadymce Jazzowej w Bielsku Białej w 2000 roku oraz w Poznaniu na Jazz Fair Festiwal.

Paweł współtworzy zespół do dziś. Grupa wydała siedem płyt.
Jest współzałożycielem Fundacji Braci Golec. Od 2003 roku powstało dzięki niej Ognisko Twórczości Artystycznej przy Gimnazjum w Milówce. Dwa razy w tygodniu odbywają się tu zajęcia gry i śpiewu dla ponad osiemdziesięciu uczniów.

Obecnie gra na puzonach:
1.Bach Stradivarius – Model 42 T (indywidualny projekt)
2.Bach Stradivarius – Model 42 BO
3.Holton-Model TR 160 (indywidualny projekt)

Ustnik – Vincent Bach Corp. 5GS Mega Tone

źródło: www.pawel.golec.pl

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?