Michael Höltzel

Michael Höltzel urodził się w 1936 w Tübingen ( Niemcy ) . Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się do Stuttgartu by studiować grę na waltorni i altówce, później do Salzburga by uzupełnić studia na waltorni oraz dyrygenturę w Universitat Mozarteum . Był 1. waltornistą w Camerata Academica w Salzburgu , orkiestrze Palazzo Pitti Florence , Bamberg Symphony i Filharmoników Monachijskich.

Latem 1970 pragnął studiować z Philipem Farkasem w Bloomington (USA) . Gdy Pan Farkas przesłuchał jego nagranie ( Pierwszy koncert Haydna z Bamberg Symphony Orchestra ) nie zechciał go przyjąć jako studenta , ale widział go zamiast tego jako gościnnego nauczyciela . Ta niesamowita historia rozniosła się po całych Stanach i uczyniła Michaela Hoeltzla całkiem popularnym . Wielu z jego studentów otrzymywało wysokich nagrody na konkursach : Radovan Vlatkovic ( 1 . Nagroda w Monachium ), Eric Terwilliger , pierwszy waltornista Munich Philharmonie Orchestra ( 2 . Nagroda w Genewie ), Dany Katzen , 2 . Rog Boston Symfony Orchestra , i wielu innych.

Od 1973 , Höltzel jest profesorem waltorni i muzyki kameralnej w Hochschule für Musik w Detmold . Prowadził liczne kursy muzyki kameralnej ( Salzburg , Bloomington , Weimar , Bobbio itd ) oraz przyczynił się do sukcesu kwintetu dętego ” Kammervereinigung Berlin ” w German Radio Competition (ARD 1989) i w German Music Competition (1991).

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?