Markus Maskuniitty

Markus Maskuniitty

Markus Maskuniitty urodził się w Rauma w Finlandii. Studiował w Sibelius Academy w Helsinkach w klasie Timo Ronkainena oraz w Berlinie w klasie Radovana Vlatovica.

Pan Maskuniitty jest zwycięzcą wielu konkursów solistycznych takich jak Międzynarodowy Konkurs Waltorniowy w Markneukirchen 1991 oraz Konkursu ARD w Monachium 1994. W roku 1992 został uhonorowany tytułem “Brass Player of the Year” w Finlandii.

Markus Maskuniitty jest byłym pierwszym waltornistą Fińskiej Orkiestry Radiowej , Deutsche Symphonie Orchester w Berlinie, Berliner Philharmoniker oraz Orkiestry Filharmonicznej w Sztokholmie. Był również członkiem Bayreuth Festspielorchester. Poza orkiestrami Pan Maskuniitty wchodził w skład takich zespołów kameralnych jak Stockholm Chamber Brass oraz Berliner Philharmonisches Octet.

Markus Maskuniitty od 2000 roku uczy w Hochschule fur Music und Theater-Hannover, a od roku 2008 jest profesorem tej uczelni.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?