Manfred Bockschweiger

Urodzony w Freising Manfred Bockschweiger rozpoczął grę na trąbce w wieku 11 lat.

Mając 17 lat był już studentem Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium w klasie profesora Paula Lachenmeiera. Kształcił się dalej pod kierunkiem Edwarda Tarra, Bo Nilssona (Malmö), Richarda Giangiulio (Dallas) oraz Konradin Groth w Berlinie.Edukację ukończyl w Monachium, gdzie uzyskał dyplom klasy mistrzowskiej.

W roku 1992 pierwszy angaż do Orkiestry Symfonicznej miasta Wuppertal. Od roku 1993 pierwsza trąbka w orkiestrze w teatrze Staatstheater w Darmstad.

Od 1997 wykładowaca w Szkole Muzycznej Akademie für Tonskunst w Darmstadt. W latach 1999-2002 wykładowca w Wyższej Szkole Muzycznej we Frankfurcie nad Menem a w latach 2003-2004 wykładowca w Wyższej Szkole Muzycznej w Augsburgu (Norymberga).

Wykonywał partie solowe z orkiestrą Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, w Filharmonii Kamerlanej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Gruzińską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Palatynatu, Krajową Orkiestrą Dętą BM między innymi w Szwajcarii, w Niemczech i Austrii.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?