Mackie Alistair

Alistair urodził się w Ayshire (Szkocja) 9 marca 1967 r., ukończył Music school of Douglas Academy i University of Surrey. Od 1996 roku jest członkiem Philharmonia Orchestra, gdzie obejmuje stanowisko pierwszego trębacza. Alistair jest również pierwszym trębaczem w orkiestrze kameralnej Andrása Schiffa – Cappella Andrea Barca, był również pierwszym trębaczem Orchestra of Glyndebourne Touring Opera. Grał w paryskiej orkiestrze Orchestre Symphonique d’Europe, regularnie współpracuje z zespołem London Sinfonietta, Lontano i wieloma innymi orkiestrami w Londynie. Wielokrotnie nagrywał również muzykę do filmów i programów telewizyjnych.

W 1990 roku Alistair był pierwszym muzykiem grającym na instrumencie dętym blaszanym, który wygrał konkurs the Royal Overseas League Music w sekcji instrumentów dętych, co otworzyło mu drogę do solowej kariery. Jako solista występował z takimi orkiestrami jak Philharmonia Orchestra, London Mozart Players, London Soloists Chamber Orchestra, Norwegian Radio Orchestra czy Armenian Philharmonic Orchestra, występował z licznymi recitalami w Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii.

Mackie Alistair jest tutorem I, Culture Orchestra.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?