Maciej Łakomy

Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu z roku 2002 (klasa puzonu st. wykł. Jerzego Czajki) Absolwent Hochschule für Musik und Theater Hannover z roku 2004 (klasa puzonu prof. Jonasa Bylunda)

Swoją grę na puzonie doskonalił na kursach mistrzowskich u takich pedagogów i solistów jak: Michael Bertoncello, Elliot Chasanov, Jessica Gustavsson, Thomas Horch, Andreas Klein, Mike Parkinson, Jorgen van Rijen, Ingemar Roos, Stefan Schulz, Zdzisław Stolarczyk, Mike Svoboda, Jim Thompson

W 1998 roku Maciej Łakomy nawiązał współpracę z pianistą oraz kompozytorem Marcinem Dęgą. Jako duet wzięli udział w licznych konkursach oraz prawykonaniach utworów współczesnych. W 2001 roku byli finalistami Konkursu Muzyki Współczesnej w Radziejowicach, a w 2003 roku Maciej Łakomy zdobył III Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie. Marcin Dęga otrzymał na tym konkursie nagrodę dla najlepszego akompaniatora, a w chwili obecnej pracuje jako pianista klasy puzonu w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

W roku 2001 oraz 2002 Maciej Łakomy był asystentem w klasie trąbki i puzonu prof. Michaela Parkinsona z Webster University na warsztatach International Summer Jazz Academy w Krakowie.

W 2002 roku założył w Hanowerze wraz z trzema puzonistami „TromBoss Quartett”. Od tego czasu zespół ten prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Koncertował w Niemczech, Szwecji i Polsce. W 2003 roku jako część oktetu puzonowego wziął udział we wspólnym koncercie z Christianem Lindbergiem w Niemczech. W tym samym roku TromBoss Quartett został zaproszony przez niemiecki kanał NDR Klassik do nagrania programu telewizyjnego z serii Junge Klassik. W 2004 roku zespół zdobył III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Puzonowych w Monachium. TromBoss Quartett posiada w swoim repertuarze liczny zbiór utworów muzyki współczesnej. Promuje aktywnie ten kierunek, a spotkania z kompozytorami takimi jak Henri Duttileux (w Londynie), Folke Rabe, Jan Bark (w Sztokholmie) czy Jan Koetsier (w Monachium) pomagają muzykom zespołu podwyższyć poziom wykonania utworów współczesnych.

Od 2003 roku Maciej Łakomy jest również basowym puzonistą oktetu puzonowego w Hanowerze. W 2006 roku zespól ten zdobył pierwszą nagrodę na konkursie im. E. Remingtona dla zespołów puzonowych organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Puzonistów ( ITA ).

Od 2004 roku Maciej Łakomy prowadzi jako asystent klasę puzonu i tuby w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?