Kwartet Puzonowy NOSPR

kwartet puzonowy nospr

O powstaniu zespołu puzonowego zadecydowało wspólne zainteresowanie wykonywaniem muzyki kameralnej. Początkowo były to niezobowiązujące próby wykonywania muzyki przeznaczonej na kwartet puzonowy. W momencie zgromadzenia odpowiedniej ilości materiału nutowego i odkryciu zapotrzebowania na tego typu muzykę zapadła decyzja o ukształtowaniu się zespołu w składzie :
Michał Mazurkiewicz, Piotr Rybicki, Stanisław Kurowski i Zdzisław Stolarczyk.
Wszyscy wyżej wymienieni muzycy grają na co dzień w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (dawny WOSPR).
W 1999 roku, po wystąpieniu z zespołu Stanisława Kurowskiego, zastąpił go Maciej Pietraszko. Repertuar zespołu obejmuje szeroki zakres utworów z epok od renesansu poprzez barok, klasycyzm, romantyzm, impresjonizm i muzykę współczesną do muzyki rozrywkowej, a także  jazzowej.
Zespół ma na swoim koncie działalność koncertową w kraju i za granicą. Do najważniejszych koncertów zaliczyć można występ w ramach III Międzynarodowego Konkursu Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku w 1999 roku, jak również występy na wysokiej rangi międzynarodowych spotkaniach, sympozjach i seminariach organizowanych przez znaczące instytucje krajowe.
W ramach współpracy z Telewizją Polską zrealizował trzy programy muzyczne jak również audycję dla Radia Katowice.

Obecny skład zespołu:

1. Michał Mazurkiewicz
2. Piotr Rybicki
3. Maciej Pietraszko
4. Zdzisław Stolarczyk

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?