Karol Gajda

Naukę gry na puzonie rozpoczął w 2002 r. w Państwowej Szkole muzycznej I i II st. w Jastrzębiu Zdroju pod kierunkiem Bogdana Kantora i kontynuował u tego samego profesora do 2004 r. będąc uczniem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach. W 2005 r. został przyjęty do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej i i II st. w Bielsku-Białej, w której kontynuuje naukę gry na puzonie w klasie ad. Zdzisława Stolarczyka.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Do jego najważniejszych osiągnięć można zaliczyć: I miejsce na Festiwalu Puzonowym w Warszawie 2009, I miejsce (kategoria studencka) na VII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Brnie 2009, I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych Szkół Muzycznych II st. w Katowicach 2008. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: Christian Lindberg, Joseph Alessi, Jonas Bylund. W 2008 r. ukończył wakacyjny kurs muzyczny w Idyllwild (Los Angeles), który zwieńczył koncert w Disney Concert Hall.

Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej. W 2009 r. otrzymał stypendium MKiDN ?Młoda Polska? oraz został stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?