Jenkins Dan

Dan Jenkins jest drugim puzonistą w BBC Symphony Orchestra oraz pierwszym puzonistą w City of London Sinfonia.

W 1984 podjął naukę w klasie puzonu w Guildhall School of Music. Studiował u Petera Gane’a, Erica Creesa i Dudleya Brighta. Karierę muzyczną rozpoczął w D’Oyly Carte Opera Company, z którą przez sześć lat występował w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie stawiał pierwsze kroki jako freelancer, co zaowocowało propozycjami występów z licznymi orkiestrami. Szczególnie ceni sobie wieloletnią współpracę z Bournemouth Symphony Orchestra, w składzie której ma kilku bliskich przyjaciół.

Wielką przyjemnością są dla niego trasy odbywane z orkiestrami londyńskimi, którym często towarzyszą nowe doznania kulinarne: od IV Symfonii Brahmsa w Carnagie Hall i Wariacji „Enigma” Elgara w Nagoyi po sos satay w Kuala Lumpur i carne w Rio de Janeiro. Za największą, oprócz muzyki, zaletę swojego zawodu uważa możliwość podróżowania. Do pełni szczęścia niczego więcej mu nie potrzeba.

W 2004 Dan Jenkins objął stanowisko pierwszego puzonisty w City of London Sinfonia po przejściu ś.p. Rogera Brennera do drugiego pulpitu orkiestry. Rok później podjął pracę w BBC Symphony Orchestra, której zróżnicowany repertuar obejmuje zarówno utwory klasyczne jak ambitne dzieła współczesne.

Jenkins Dan jest tutorem I, Culture Orchestra.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?